שאלות ותשובות בנושא איטום

מה תפקידו של קבלן איטום?

קבלן איטום הוא בעל המקצוע האמון על איטום ראוי של המקומות השונים בבית המרתף, הגג, חדר הרחצה, המרפסת וכדומה. קבלן האיטום מבצע איטום לפי בקשת הלקוח מחומרי איטום ייעודיים.

בנוסף, קבלן איטום יכול לזהות נזילות הגורמות לרטיבות בקיר או בתקרה. בשנים האחרונות קבלני האיטום משתמשים בציוד תרמי מתוחכם כדי לזהות את מקור הנזילה.

כיצד מאתרים נזילות?

בדרך כלל, נזילה נראית ככתם מים על גבי הקיר או התקרה. אך בהחלט יכול להיות שכתם הנזילה יופיע במקום אחד והנזילה עצמה תהיה במקום אחר. חברות איטום מקצועיות יכולות לאתר נזילות בקלות רבה על ידי שימוש בציוד מתוחכם.

באיזו תדירות מומלץ לעשות איטום לגג?

בדיקת איטום גגות מומלצת בכל פעם שנכנסים לבית חדש. לפני תקופת הגשמים בדיקה זו מקבלת משנה תוקף, על מנת למנוע ממים ומרטיבות לחדור למבנה.

כיצד נמנע מראש בעיה של רטיבות או דליפות?

בדיקה מקיפה לפני עונת הגשמים לרוב תיתן לנו מושג על פגעי רטיבות, אך חשוב גם לשים לב לסימנים על גבי הקירות שיכולים להעיד על רטיבותסדקים בקירות, כתמים בולטים בצדדי הקירות או התקרה וכדומה. איתור מוקדם של רטיבות יאפשר תיקון מהיר ויעיל.

מהן יריעות ביטומניות?

יריעות ביטומניות הן רצועות קשיחות העשויות מכמה חומרי בידוד יחד. יריעות ביטומניות מבצעות איטום גגות יעיל לאורך שנים רבות ללא צורך בתחזוקה שוטפת. חומרי איטום אחרים עלולים להישחק כתוצאה מפגעי מזג האוויר אך לא כן היריעות הביטומניותהן עמידות בפני כל תנאי מזג האוויר.

זאת ועוד, יריעות ביטומניות מהוות אמצעי איטום ייחודי הודות לעובדה שהן מתאימות כמעט לכל סוגי הגגות. היריעות מתאימות הן לגגות בטון סטנדרטיות והן לגגות מסוגים נוספים, כגון: פח או אסבסט.

מהם החומרים המומלצים לאיטום גגות של בית פרטי?

בתחום האיטום יש כמה סוגי חומרים בהם מקובל להשתמשיריעות אקריליות, זפת, חומרי בסיס ועוד. החומר הנפוץ ביותר לאיטום גגות הוא הזפת. כיום, על מנת ליצור שכבת בידוד עבה שתאטום לחלוטין את הגג מפני נוזלים ורטיבות מקובל לזפת את הגג, ואחר כך להניח על גבי הזיפות שכבה של יריעות ביטומניות.

5/5 - (1 vote)