4 דרכים לבדוק אם הצבעי שלכם מקצועי

4 דרכים לבדוק אם הצבעי שלכם מקצועי

אחת הפעולות הנפוצות בכל עבודת שיפוצים בכל סדר גודל היא צביעה. קשה לתאר תהליך כלשהו שקשור לשיפוץ כזה או אחר שאינו כולל גם או רק צביעה של קיר או יותר. עם פעולה כל כך נפוצה, קיימים הרבה מאוד צבעים מקצועיים לצד חאפרים שמטרתם העיקרים היא לקחת את כספכם ופחות לדאוג לאיכות הצביעה שתתקבל.

נשאלת השאלה כיצד ניתן לזהות חאפרים שכאלה ולבחור בסופו של דבר בצבעי מקצועי שיעמוד מאחורי ההבטחות. לפניכם 4 דרישות שאתם צריכים להציב לכם ולצבעי שלכם על מנת להבטיח שתקבלו שירות מקצועי ואמין.

מה כולל השירות

עבודות צבע הן מושג רחב שכולל עבודות רבות עם מאפיינים שונים האחת מן השנייה. בעוד שישנם בעלי בתים שיהיו מעוניינים בצביעת דירה, יהיו גם כאלה שיסתפקו בצביעת קיר בודד או מספר חדרים.

מעבר לכך, במקרים רבים הצעות המחיר לא יהיו ברות השוואה. למה הכוונה? דיי פשוט. בעוד צבעי שהציע לכם הצעה זולה אינו יסדר עבורכם את הדירה ואינו יביא עמו חומרי אריזה ועטיפה, צבעי שהיה מעט יותר יקר, מציע לכם את כל השירותים ההיקפיים הללו ואפילו יותר מכך. נשאלת השאלה אפוא מיהו היקרן ומיהו הזול?

בהקשר זה תוכלו לצפות במחירון צביעת דירה שלוקח את כל השיקולים הללו ויכול לאמוד את המחיר ההוגן עבור צביעת דירה.

לכן על מנת שתוכלו להשוות בין הצעות המחיר באופן אובייקטיבי ומדויק, עליכם להעלות בפניהם את השאלה מה כולל השירות שהם מציעים. האם הצבעי הוא זה שמסדר את הדירה לפני הצביעה ומנקה אותה אחרי? אלה הן שאלות קצרות אך המשמעות שלהן גדולה ויכולה לעשות את ההבדל בין שעות של סידורים וניקיונות לבין קבלת בית צבוע ומצוחצח.

כמו כן ישנו גם ההיבט המקצועי. לדוגמה, מעבר מקיר צבוע בסיד לקיר צבוע בצבע אקרילי צריך להיות מלווה בצביעת שכבת פריימר (בסיס). צבעי חאפר לא יקפיד על כך בעוד שצבעי מקצועי ישקיע בכך את המאמץ והזמן הדרושים כדי להבטיח שצביעת דירתכם תחזיק לאורך שנים רבות.

סוג הצבע שמשתמשים בו

אחת הדרכים הנפוצות לחסוך עליכם היא להשתמש בצבעים זולים. זה לא שאתם חייבים לצבוע את הבית בצבעים יקרים במיוחד אבל בהחלט בכאלה שנחשבים לאיכותיים ומוכרים. תשאלו את הצבעי שלכם באיזה צבע הוא עושה שימוש בדגש על החברה המייצרת והסוג עצמו.

להוציא מקרים חריגים, הבחירה בצבע אקרילי לצביעת קירות היא הבחירה המומלצת על ידי בעלי המקצוע. מדובר בצבע שמחזיק מעמד לאורך הרבה שנים ומאפשר ניקוי של לכלוך נקודתי באמצעות מטלית רטובה.

אם אתם שומעים שהצבעי שמשוחח עמכם עושה שימוש בצבע פלסטי או בצבעים לא מוכרים, הצעתנו היא להמשיך ולחפש בעל מקצוע מקצועי יותר וכזה שלא הולך לחסוך עליכם כמה שקלים.

איך צובעים את הדירה

ישנן הרבה מאוד טכניקות שפותחו במהלך השנים על ידי צבעים חאפרים שכל מטרתן היא לקצר את משך העבודה. הדרך הנפוצה ביותר לעשות זאת היא לצבוע את הדירה בשכבת צבע אחת. למראית עין לא מדובר בבעיה גדולה אך בפועל, התוצאה לא תהיה דומה לצביעה בשתי שכבות מה גם שהעמידות לאורך השנים מוטלת בספק גדול.

צבעי מקצועי לעומת זאת יקפיד על הוראות היצרנים ויצבע את הקירות בשתי שכבות צבע שיבטיחו לכם את המראה והעמידות המרביים גם אם זה ייקח לו מעט יותר זמן.

חוזה כתוב

לבסוף, האמצעי הטוב ביותר להבטיח את כל הנקודות שנסקרו בכתבה הוא לערוך חוזה כתוב שמתייחס לכל הסעיפים הללו בנוסף למחיר ותאריכי העבודה והסיום.

חוזה עבודה מהווה את הבסיס לכל צביעת דירה מוצלחת ובעל מקצוע שאינו רוצה לחתום על חוזה מפורט צריך להעלות אצלכם חשד.

חוזה העבודה הוא זה שיבטיח לכם שצביעת הדירה תתבצע על פי המפרט שהובטח לכם וימנע אי הבנות והתנערות של בעל המקצוע מההבטחות שנתנו לכם. כמו כן באופן הזה אתם יכולים להיות בטוחים שהעבודה תישאר ממוקדת ותתבצע ביעילות.

5/5 - (1 vote)