3 שיטות שיעזרו לכם לעבור דירה בקלות

3 שיטות שיעזרו לכם לעבור דירה בקלות

כל מי שאי פעם עבר דירה יכול להעיד שמדובר בתהליך ממש לא פשוט בלשון המעטה. מה שמדהים בכל העניין הזה הוא שכמעט תמיד יש הפתעות. פעם זו חברת הובלה שמאחרת, מחיר שמוקפץ ברגע האחרון וכמות קרטונים שעולה על ההערכה הקודמת.

המשותף לכל ההפתעות הללו היא העובדה שעל ידי תכנון נכון וביצוע מספר פעולות מקדימות, ניתן למנוע אותן די בקלות. רגע לפני שמתחילה לה עונת ההובלות, בחרנו להציג בפניכם 4 שיטות שיעזרו לכם לעבור דירה בקלות יחסית ושיבטיחו שלא תהינה הפתעות לא רצויות.

תכננו את אריזת הדירה

אחת הפעולות הממושכות והמתישות מבין כולן היא אריזת הדירה. רק המחשבה על אריזת כל תכולת הדירה אל קרטונים וניילונים יכולה להוציא אתכם מדעתכם. נכון, מדובר בתהליך לא פשוט אך בפועל, ניתן לבצע אותו ברוגע מפתיע. איך? פשוט צריך לתכנן. התחילו באריזת הדירה לפחות חודש לפני המעבר, רכשו קרטונים לאריזת דירה שיגיעו לביתכם בתוך יום עם שליח וכתבו לכם תכנית אריזה.

תכנית האריזה צריכה לכלול את סדר הפעולות שאתם עומדים לבצע בחלוקה לזמן שנותר. כך לדוגמה בסדר הפעולות לאריזת הדירה שלכם תכננו להתחיל עם הציוד שאתם לא עושים בו שימוש – לדוגמה אריזת תכולת המחסן ולאחר מכן, בימים הבאים, להתחיל ולארוז כלי מטבח שלא משתמשים בהם ברמה היומית וכן הלאה. תכנון נכון יכול להפחית מן הלחץ ולעזור לכם לצלוח את המלאכה אולי הכי קשה במעבר – בהצלחה יתרה.

חברת אריזה וסידור

לעתים קרובות אתם עשויים למצוא את עצמכם בלי יותר מדי זמן לאריזת הדירה ולסידורה מחדש. מדובר במקרים רבים בצורך לקחת יום חופש או יותר כשלעתים קרובות אנשים פשוט שוכחים שכל יום כזה שווה למעשה כסף.

אם יש לכם את הכסף ופחות את הזמן, שקלו לשכור את אחת החברות שיציעו לכם לסדר את הדירה למעבר. שימו לב שישנן חברות הובלה רבות שמציעות את השירות באיכות מאוד גבוהה ובעלויות הרבה יותר נמוכות.

איתור חברת הובלות

להוציא מקרים שבהם מדובר בהובלות קטנות, אין כמעט מעבר דירה שאינו מצריך שימוש בשירותי הובלות מקצועיים ברמה כזאת או אחרת. העניין הוא שלעתים קרובות יש קושי אמיתי לאתר חברת הובלות מומלצת, מה גם שידוע לכולנו שחברת ההובלה יכולה לעשות את ההבדל בין הובלה נינוחה ונעימה לבין הובלה שהיא סיוט גדול.

מקרים שבהם ציוד נשבר, מובילים שלא מגיעים בזמן או שלא מגיעים בכלל והעלאת מחירים בטענות שונות ברגע האחרון, הפכו כבר מזמן לנחלת רבים. נשמע מפחיד אך מפתיע כמה פשוט יכולה להיות בחירת חברת הובלות.

מומלץ להתחיל ולחפש חברת הובלה כחודשיים לפני המעבר – משפט זה נכון במיוחד בחודשי הקיץ שבהם הביקוש לשירותי הובלה נמצא בשיא שנתי. איתור מוקדם של מובילים יאפשר לכם לשריין חברת הובלה איכותית במחיר נמוך באופן יחסי לצפוי.

ישנם מדריכים רבים שמסבירים כיצד לבחור בחברת הובלה מומלצת ושיטות קצר בגוגל יכול לספק לכם מענה מעולה לכך. למרות כל אלה וגם אם אתם בטוחים שמצאתם את החברה הכי טובה בעולם, אל תוותרו על עריכת חוזה.

חוזה עם חברת ההובלה חייב לכלול את כל הפרטים שסיכמתם עם נציג החברה לרבות הציוד שמובילים, כמות הארגזים, תאריך, כתובות, מחיר סופי וכל מה שנראה לכם חשוב.

חוזה איכותי יכול למנוע הרבה מאוד בעיות בהמשך הדרך ולהבטיח שתקבלו את השירות שהובטח לכם – במחיר שנקבע מבעוד מועד.

5/5 - (2 votes)