5 דרכים למצוא קבלן גבס אמין

5 דרכים למצוא קבלן גבס אמין

עבודות גבס הן אחת מעבודות השיפוצים הכי נפוצות בישראל ומעבר לכך – אחד השירותים שנהנים מהצמיחה הכי גבוהה. הסיבה לכך נעוצה בשני גורמים מרכזיים. הראשון הוא הגידול בהיקף הבנייה והשיפוצים בישראל. והשני הוא החידושים הרבים שנכנסים לענף עבודות הגבס. אם בעבר נהוג היה לבנות בעיקר קירות ותקרות, כיום אפשר לעשות עם הגבס כמעט הכל – לרבות בנייה של קירות וחיפויים חיצוניים – דבר שלא היה אפשרי בעבר.

על פי הערכות, מגלגל ענף עבודות הגבס לבדו מאות מיליוני שקלים בשנה (קשה למדוד את הנתון המדויק מאחר שחלק מהשירות בענף ניתנים ללא דיווח לרשויות המס – על זה נרחיב בהמשך) כשבדיקה פשוטה מגלה שישנם קבלני גבס רבים שמציעים את שירותיהם.

עם כל כך הרבה אפשרויות ובענף שאינו נמצא תחת פיקוח, נשאלת השאלה כיצד ניתן לבחור קבלן עבודות גבס איכותי – כזה שיהיה מקצועי, אמין ואם ניתן גם במחיר סביר.

רגע לפני שעונת השיפוצים מתחילה, פנינו אל מיקי קבלן עבודות גבס על מנת לקבל המלצות שיעזרו לנו לבחור בבעל המקצוע הטוב ביותר.

בטיחות בעדיפות הראשונה

עבודות השיפוצים בכלל ועבודות גבס בפרט, מערבות בתוכן המון סכנות בטיחותיות – החל משלבי העבודה השונים שמשלבים הרמת משקלים גבוהים ועבודות בגובה ועד לעובדה שמדובר בקירות ואף תקרות שאם לא יבנו כהלכה, עשויים חלילה להתמוטט.

הבעיה המרכזית בכל הסיפור הזה היא העובדה שכיום אף אחד במדינה אינו דורש מאנשי גבס לעבור הכשרות שמקנות להם את הידע לעבוד באופן בטוח. מעבר לכך, בעבודות ביתיות, אין לצערנו הקפדה על עבודה עם מהנדס – פעולה שמתחייבת על פי חוק כאשר מדובר בעסק או מוסד.

נשאלת השאלה איך תדעו שעבודת הגבס בביתכם נעשית באופן בטיחותי? התשובה לכך מורכבת ממספר שאלות שצריכות להישאל כדוגמת הניסיון של קבלן הגבס בעבודות דומות, האם יש לו ביטוח עבודה והאם הוא עובד עם חומרי גלם בעלי תו תקן של מכון התקנים. כמו כן כדאי לשאול על פי איזו תכנית הוא בונה את הקונסטרוקציה ובנוסף לשקול בחיוב העסקתו של מהנדס.

בקשו הצעת מחיר על פי מפרט זהה

בעיה נפוצה שיכולה לבלבל גם את האנשים הכי מפוקסים, היא השוני שבהצעות המחיר שמתקבלות. צריך להבין שבעבודות גבס המחיר שתקבלו לרוב יקבע על פי הזמינות של בעל המקצוע והרצון שלו לעשות עליכם סיבוב או שלא.

לכן הדרך הכי טובה לקבל הצעת מחיר מהימנה היא לבחון את ההצעות על פי מפרט זהה. לא תמיד ההצעה הזולה תהיה באמת כזאת והצעות המחיר הגבוהות לעתים קרובות הן לא יותר מאשר עקיצה. מומלץ להיעזר במחירון עבודות גבס מומלץ שמשווה מספר הצעות מחיר על מנת לקבל מושג על התקציב שיהיה עליכם להקצות לטובת הפרויקט.

הכינו מפרט עבודה שאתם זקוקים לו ובהיעדר מפרט שכזה, פשוט בקשו מקבלני הגבס לקבל פירוט של עבודתם. באילו פלטות גבס הם משתמשים, כמה חיזוקים ובאילו מרחקים וכל פרט נוסף שיפשט את העבודה. לעתים קרובות תגלו שהצעות המחיר הזולות טובות אפילו יותר מהיקרות.

צפו בעבודות שנעשו על ידי קבלן הגבס

עוד דרך להבטיח שאתם בוחרים בקבלן מקצועי היא לצפות בעבודות שנעשו על ידו. מומלץ לקבל 3 עד 5 מספרי טלפון של ממליצים ומתוכם לבחור בשני לקוחות על מנת לתאם פגישת התרשמות. מעבר לאיכות העבודה, תפתחו שיחה ידידותית ונסו להבין האם קבלן הגבס עמד בציפיות ואיך היה השירות והמחיר שניתן ללקוח. כמו כן נסו לאמוד את שביעות הרצון הכללית של הלקוחות.

לקוחות מרוצים מאוד הם סממן מצוין שאתם בידיים טובות.

מה כוללת העבודה

עוד שאלה שצריך לתת עליה את הדעת ושמתקשרת באופן הדוק אל סעיף 2 היא מה כוללת העבודה רק שבניגוד למפרט הטכני, כאן אנו מתכוונים לפעולות גבר שנעשות אחרי עבודות הגבס. שלבים אלה כוללים שפכטל, צבע ולעתים עבודות חשמל. בדקו בכמה שכבות של שפכטל מדובר, כמה שכבות צבע ואיזה סוג צבע. כמו כן אם אתם מתכוונים להתקין ספוטים, וודאו שהעבודה כוללת גם את השירות של חשמלאי מוסמך.

חתמו על חוזה ודרשו קבלה

לבסוף, לאחר שמצאתם את קבלן הגבס הטוב והמתאים מכולם, הגיע הזמן לכתוב חוזה.

זהו שלב חשוב מאוד שעליכם להקפיד עליו. רשמו את מפרט העבודה, גודל העבודה, תיאור שלה, זמני העבודה והסיום וכמובן המחיר הסופי כולל מע"מ. אנו ממליצים לדרוש קבלה מאחר שהיא תהווה אסמכתא נוספת לביצוע העבודה במקרה של תקלות לא צפויות.

5/5 - (2 votes)