הדברה – הכול על הדברה טבעית

הדברה הכול על הדברה טבעית

גם כאשר אומרים לכם הדברה ירוקה, זו לא מילת קסם המבטיחה הדברה ללא שימוש בחומרים רעילים. בדרך כלל חומרי ההדברה הירוקה מכילים פחות חומרים רעילים, אך גם האפקטיביות שלהם פחותה, הם מחזיקים מעמד פחות זמן ודורשים הדברה חוזרת כעבור תקופה לא ארוכה במיוחד. לא תמיד חייבים להזמין מדביר ולא תמיד צריכים להשתמש בחומרים רעילים. ליקטנו עשרה טיפים מצוינים להדברה בחומרים טבעיים המצויים כמעט בכל בית.

  • אם תניחו כמה עלי דפנה בארונות הבגדים או המזון, תיווכחו לראות מהר מאוד שכל המזיקים מתרחקים. אתם יכולים להטמין גם עלי דפנה בצנצנות של קטניות או אורז, אך בשל הטעם המר של העלים, לא כדאי להגזים ויש להחליף אותם מדי פעם.

  • חולדות לא יכולות לסבול ריחות חריפים של מנטה. כדאי לטפטף כמה טיפות של שמן מנטה יפני או לפזר סוכריות מנטה במקומות שבהם עלולים הימצא חולדות, הם יתרחקו מיד.

  • אם תוסיפו חצי כוס של חומץ הדרים או גם חומץ סינטטי לדלי המים שבהם אתם שוטפים את הרצפה או שתנגבו את השיש ואת אדני החלונות במים מהולים בחומץ, תצליחו להרחיק נמלים, ג'וקים ויתושים גם ללא ריסוס בחומרים כימיים רעילים.

  • אם תשטפו את פתחי הניקוז במעט אקונומיקה ותפזרו אבקת סודה לשתיה מעל פתחי הניקוז, תצליחו להרחיק מהאמבטיה זבובים ויתושים.

  • יש לכם עכברים בגינה? המדביר הטוב ביותר הוא החתול. הביאו חתול לגינה ותראו מיד איך העכברים נעלמים.

  • פרפרי העש פשטו על ארון הבגדים שלכם ומשאירים סימנים בבגדים? פזרו שקיקי לבנדר קטנים בארון, הם ייעלמו מיד.

  • פרחי גרניום או באדניות שיוצבו על אדן החלונות ירחיקו חרקים מעופפים מהבית. במקום אדניות אפשר למרוח שמן גרניום על אדן החלון.

קישורים מומלצים – מחירון הדברהמדבירים מומלצים

הדברה חמישה דברים שחשוב לדעת

בכל הדברה נגד כל סוג של מזיק יש להשתמש בחומר הדברה ייעודי המתאים למזיק הספציפי. ריסוס נגד ג'וקים לדוגמה, יהיה יעיל נגד ג'וקים, אך לא יעזור במלחמה נגד חרקים מעופפים או יתושים.

ריסוס או הדברה אינו פתרון נצחי. חומרי ההדברה מאבדים את האפקטיביות שלהם לאחר תקופה מסוימת. אם אתם סובלים באופן קבוע מחרקים ומזיקים, חשוב לחזור על פעולת ההדברה אחת לתקופה. בקשו גם הנחיות מהמדביר איך למנוע חרקים ואיך לסלק גורמים המושכים אליכם מזיקים.

לפני שאתם בוחרים מדביר כדאי לבקש המלצות על המדביר. אם אין לכם המלצות מחברים ומידידים, אתם יכולים להיעזר באתרי האינטרנט. עשו לכם כלל, אף פעם אל תבחרו מדביר ללא רישיון ותמיד חשוב לוודא כי המדביר משתמש רק בחומרי הדברה המאושרים על ידי משרד הבריאות.

מידע נוסף על הדברה טבעית

5/5 - (8 votes)