האם ניתן להתקין שבתריס על תריס חשמלי קיים? - פורום בעלי מקצוע
0 הצבעות
192 צפיות
שאלה נשאלה ב- בקטגוריית חשמלאים על ידי

תשובות 2

0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- על ידי
התשובה חיובית
0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- על ידי

שלום

יש אפשרות להתקין "שבתריס" גם לתריסים קיימים.  בשל חסרונות שעוני השבת לתריסים חשמליים מבחינה ביטחונית ובטיחותית .הרב הגאון דוב ליאור שליט"א    רב העיר קריית ארבע וראש ישיבת חברון קורא להעדיף להשתמש ב"שבתריס "למי שגר בסביבה עוינת שנוהגים בה לפרוץ לבתים דרך חלונות שיש בהם תריס . במציאות זו עדיף להשתמש ב"שבתריס "העונה על דרישות ההלכה ומכסה על רוב החששות . ויהי רצון שנזכה לשלום אמת ולא נזדקק לתריסי הגנה.

"שבתריס" או שעון שבת לתריס מה עדיף

שעוני שבת לתריס  ללא רזרבה. (כל שעוני השבת עם הזיזים לתריסים הם רק מסוג זה.)

"ללא רזרבה" המשמעות, שכאשר יש הפסקות חשמל הם מפסיקים את פעולתם. וכאשר החשמל חוזר,הם ממשיכים לפעול מנקודת הזמן שהחשמל פסק. לדוגמא: אם הפסקת החשמל ארכה שעתיים סגירת התריס תתאחר בשעתיים.הזמנים עלולים להשתבש והתריסים עלולים להיפתח או להיסגר בזמנים בלתי צפויים."והפירצה קוראת לגנב". כמו כן, אם לבית כמה תריסים, צריך לטרוח ולכוון מחדש כל שעון. 

להלן החסרונות שבשימוש שעון שבת מכאני לתריס חשמלי   1 .היו מקרים ששעון השבת הוריד את התריס בזמן המתוכנן או המשובש .תינוק שהיה במקרה תחתיו ללא השגחה נמחץ והובל במצב קשה מאוד לבית החולים. . הגנבים הבינו כי ברוב הבתים הדתיים זמני שעון השבת להפעלת התריס חוזרים על 2 עצמם בכל שבת .קרה שבשבת ,    התריס נפתח לפני שהתעוררו בני הבית הגנבים נכנסו בנחת ,לקחו את מפתח הרכב ונמלטו .מזלם שזה היה אך רכוש. 3 .התריסים בשל גודלם ומשקלם משמשים כקיר להגנה על הרכוש והנפש מפני פורצים וחורשי רע .יש לזכור !רוב הפריצות בבתים עם תריסים חשמליים הם דרך התריסים . 4 .מבחינה בריאותית יש מקרים שאפילו הם רחוקים ,כגון :דליפת גז ,עשן ,חולים הזקוקים לנשימת אויר צח ,כל שנייה חשובה ועלולה להיות גורלית .ה"שבתריס "נועד גם למצבים אלו . . 5 .לעיתים יש הפסקות חשמל .ואז יש צורך בכיוון כל השעונים  מחדש .בנוסף לשינויי קיץ חורף. 6 .כמו כן לא אחת קורה שהתריס יורד בזמן המתוכנן או המשובש על כיסא או רהיט וגורם נזק כבד לתריס 7 .קורה ששוכחים להעביר את בורר השעון למצב חול ואז התריס נפתח מאיליו גם ביום חול . 8 .בזמן שיש התראה ביטחונית חשוב מאוד לסגירה מיידית של התריסים .ובמיוחד בישובים הסמוכים לאוכלוסיה עוינת.   "שבתריס "הוא הפיתרון היעיל. אם נעיין היטב בכל הנאמר לעיל ,ניתן להבין שה "שבתריס" נותן מענה לכל הסעיפים שפורטו לעיל .בעזרתו ניתן לפתוח ולסגור את התריס באופן ידני בעת הצורך בשיטת "גרמא"יחודית במטרה  להגן על הנפש ועל הרכוש  מפני פריצות של גנבים או אוכלוסיה עוינת ,על פי האישורים של הרבנים הגאונים הרבנים הראשיים ופוסקי הדור שליט"א . והרה"ג :דוב ליאור שליט"א  הרה"ג רצון ערוסי ,ומצטרף אליו שלמה מחפוד ,וכן הרה"ג יעקב יוסף זצ"ל ועוד.   

ברוכים הבאים לפורום בעלי מקצוע Pro Jerusalem - כאן תוכלו לשאול כל שאלה בנושא בעלי מקצוע ולקבל תשובה מהמומחים שלנו. המשך גלישה נעימה.
...